Květen 2009

Ludmila Farská

18. května 2009 v 16:17 | lenasik |  Ulice
Datum narození: 6.9.1985
Věk: 23
Znamení: Panna
Rodinný stav: svobodná
Zaměstnání: vysokoškolská studentka

Bude stmelovat rodinu…

Před dvěma lety se Lída sužovala věčným hledáním sebe samé. To samozřejmě provázely i pořádné eskapády, kdy se zamilovala do toho nepravého (Michal Šnajdr byl gay, ale to v té době v Ulici nikdo nevěděl), vyzkoušela si práci paparazziho, propadala sektě a, když se konečně po pár měsících vymanila z jejích osidel, odešla na delší dobu pracovat na farmu pro drogově závislé.

Letos v květnu se ale vrátila domů, aby se připravila na přijímačky na vysokou školu. Ty zdárně udělala, a tak se doma začala opět zabydlovat, aby od září mohla v klidu studovat psychologii. Návrat "ztracené" dcery potěšil nejen mámu Jitku, která má konečně celou rodinku zase pohromadě, ale také tátu Oldu, jenž si s ní začíná hodně rozumět. A samozřejmě i sestru Moniku.

A jak se brzy ukáže, je to návrat v pravou chvíli. Lída se totiž už zanedlouho dostane do situace, kdy doma beze zbytku využije všechny poznatky získané studiem i během svého působení na farmě...

Jitka Farská

18. května 2009 v 16:16 | lenasik |  Ulice
Datum narození: 7.5.1964
Věk: 45
Znamení: Býk
Rodinný stav: vdaná
Zaměstnání: kosmetička

Čeká ji zkouška trpělivosti…

Jitka Farská je člověkem, který dovede naslouchat a poradit. V každém vidí především to dobré a věří tomu, že všechny problémy se dají nějak vyřešit. Nikdy by nikomu vědomě neublížila, nikoho by nepodrazila.

Pracuje jako manikérka v kadeřnickém salonu v Ulici. Na prvním místě je pro ni ale její rodina, pro niž se často obětuje. Manželovi i dcerám tak doma vytváří skvělé zázemí, do kterého se rádi vracejí.

Loňský rok byl pro ni poznamenán ztrátou novorozeného syna Jeníčka, kvůli níž si prošla očistcem. Nicméně tato situace ji opětovně sblížila s manželem Oldou, který se téměř vyléčil ze svého záletnictví.

Nyní vše vypadá poklidně a idylicky, avšak na rodinném obzoru Farských se začínají stahovat další zlověstná mračna...

Tamara Elliot

18. května 2009 v 16:15 | lenasik |  Ulice
Datum narození: 11.10.1971
Věk: 37
Znamení: Váhy
Rodinný stav: rozvedená
Zaměstnání: manažerka v cestovní kanceláři

Mladá žena s obrovským charismatem, která působí dojmem člověka smířeného se svým osudem.
Tamara Elliot je atraktivní ženou, za níž se před den muži otáčejí na ulici a v noci pak o ní sní. Přesto se nejedná o žádnou lacinou krásku. Pohledná zrzka má totiž obrovské charisma, jež přitahuje muže i ženy. Zatímco muži jsou v její přítomnosti trochu nejistí a snaží se na ni zapůsobit, ženy se s ní cítí dobře a vůbec ji neberou jako případnou konkurentku. Tamara je totiž skvělou a pohodovou společnicí, která po nikom nechce nemožné, do nikoho se nenaváží, nepříjemné situace řeší s nadhledem a obvykle dokáže i dobře poradit. Díky své vnitřní síle ustála v minulosti několik velkých životních karambolů, a tak dnes působí dojmem vyrovnaného člověka smířeného se vším, co život přináší. Cizokrajně znějící příjmení získala sňatkem s Angličanem Thomasem Elliotem, jenž do Čech přijel pracovat. Proto Oldu Farského ani ve snu nenapadlo, že opět začne trénovat svou bývalou přítelkyni. Zato Tamara moc dobře věděla, o koho se jedná, když si ve fitnesscentru objednávala jeho služby coby osobního trenéra. Zdaleka však nechtěla navázat tam, kde před lety skončili. Jen byla na Oldu zvědavá - jak vypadá, jak se má, co je u něj nového...

Lenka Drápalová

18. května 2009 v 16:14 | lenasik |  Ulice
Datum narození: 15.12.1976
Věk: 32
Znamení: Střelec
Rodinný stav: svobodná
Zaměstnání: učitelka češtiny a výtvarné výchovy a zástupkyně ředitelky na gymnáziu

Potkala ji konečně ta pravá láska?

Přitažlivá, inteligentní a svobodomyslná Lenka Drápalová sice působí samostatně, avšak velmi touží po lásce. A právě její citový život s ní umí pořádně zamávat a dostat ji do problémů.

Lenka vyučuje na gymnáziu češtinu a výtvarnou výchovu. Má ráda lidi a pro svou přímost i obětavost je velmi oblíbená nejen mezi studenty, ale také mezi přáteli. Navíc příliš neuznává autority ani pevný řád, a proto umí být hodně spontánní. Jenže to jsou vlastnosti, které mnohdy iritují její nadřízené...

Lenčiny vztahy s muži zatím nebyly příliš úspěšné. Před dvěma lety chodila nějakou dobu s ženatým Petrem Boháčem, v loňském roce pak prožila docela příjemné období po boku úspěšného lobbisty Karla Stránského. Jenže ten se po krachu manželství již nechtěl vázat a neslyšel ani na její touhu mít rodinu. Koncem roku 2006 nakonec Lenka spadla do kratičkého románku s mladíčkem Benem Vojtíškem.

Po těchto svých nevydařených milostných eskapádách raději na idylický harmonický vztah poněkud rezignovala a vrhla se do malování či navrhování designů nových hraček pro Království hraček. Ale ani toto upnutí se na práci a na umění pro ni není východiskem ze samoty.

Nyní to vypadá, že konečně našla někoho, kdo odpovídá jejím představám o ideálním partnerovi. I když se s Jardou Hejlem zná už téměř tři roky, pověstná jiskra přeskočila až nyní. Přečká jejich zamilovanost všechny problémy, které se na ně valí?

Ema Toužimská

18. května 2009 v 16:11 | lenasik |  Ulice
Datum narození: 2.6.2002
Věk: 6
Znamení: Blíženci
Rodinný stav: svobodná

Hledá oporu a bezpečí…

Ema si může nechat o idylickém dětství jenom zdát, stejně jako její starší bratr Mirek. Odmalička si ji přehazují jako horký brambor kojenecké či dětské domovy a rodiče, kteří kvůli alkoholismu nezvládají život svůj, natož svých dětí. Neustálé stěhování z místa na místo a výstupy opilých rodičů se podepsaly jak na psychice Mirka, tak i mladší a křehčí Emy. Bojácná dívka se stáhla do sebe a stala se věčným bratrovým stínem. Kde je on, tam je také ona, byť někde v koutku opodál. Jedině jemu totiž věří, jedině u něho má vždycky jistotu zastání.

Špatné zkušenosti se světem dospělých ji natolik poznamenaly, že už několik let vůbec nemluví. Proto ani příliš nekamarádí s ostatními dětmi z dětského domova, které ji mají spíše za podivínku. To však neplatí o Františku Hrubém, novém parťákovi jejího bratra Mirka. Toho si totiž okamžitě oblíbila i ona, protože cítí, že u něj má stejné zastání a oporu jako u Mirka...


suši - recept

18. května 2009 v 15:58 | lenasik |  ňamky

Ingredience:
nishiko rýže
řasa nori

náplň:
zelenina
ryba
wasabi

podle chuti:
sójová omáčka
nakládaný zázvor

zálivka:
ocet 2 lžíce
sůl 1 lžička
cukr 1 lžíce
Postup přípravy receptu:

Připravíme si speciální rýži na suši. Vypereme ji ve vodě, dokud z ní teče bílá voda. Můžete jí taky nechat 10 minut naloženou ve vodě. Poté jí dáme vařit. Až bude voda vroucí, stopněme si 10 minut. Rýže se musí vařit pod pokličkou a nemíchat. Jen se občas mrkněme, jestli tam je dost vody, aby se rýže nepálila. Poté rýži vypneme a necháme dalších 20 minut odstát. Neotvíráme pokličku!

Mezitím si připravíme wasabi. Pokud je v prášku, tak ho rozředíme troškou vody, zamícháme a necháme přikrytý). Připravíme si i řasy nori, syrovou rybu, nakrájenou zeleninu a dřevěnou podložku z bambusu, pomocí které budeme suši balit.

Rozmícháme si ocet, cukr a sůl a dáte zahřát, aby se vše rozpustilo a nalijeme do rýže. Pořádně zamícháme a necháme rýži vystydnout.

Připravíme si rolovací dřevěnou podložku. Na to položíte řasu lesklou stranou dolů. Do poloviny rozložíme rýži a umačkáme, aby držela. Aby se rýže nelepila na ruce, rozmícháme si trochu octa s vodou a namáčíme si do ní ruce. Do půlky rýže vložíme rybu, zeleninu a potřeme trochou wasabi. S podložkou rolujeme, vždy si podložku povytáhnete a rolujete dál. Nakonec namočeným nožem nakrájíme suši rolku na 8 dílků.

Suši dáme na talíř a podáváme s wasabi, nakládaným zázvorem a sójovou omáčkou.Suši - něco o něm

18. května 2009 v 15:54 | lenasik |  ňamky
Suši je jedno z nejznámějších japonských jídel. Většina lidí si pod tímto pojmem představí zejména syrové rybí maso s rýží, ale suši je především vařená rýže spojená se speciální octovou omáčkou připravenou k tomuto účelu.

Suši se vyrábí z rýže nišiki, která se uvaří a ještě teplá se smíchá s omáčkou sušinoko. Po vychladnutí této základní ingredience se používá jako hlavní přísada suši.