Únor 2008

Narozeniny:-*

24. února 2008 v 19:26 | MisulaW |  básničky k narozeninám
Zlatíčko,
přeji Ti, ať Ti láska kvete jako ten nejkrásnější květ
a k nohám ať padá Ti celý svět.
Přeji Ti štěstíčka ať máš moc
a užíváš si každý den a každou noc.
Přeji Ti, ať splní se Ti každý sen
a věř, že já pro Tebe tu vždycky jsem.
Vše nej k narozeninám :-*
-
Rok po roce leta bezi,
zastavis je ale stezi,
nedelej si z toho nic,
ze je ti zas o rok vic.
Hodne stesti hodne zdravi,
kdyz je co, tak at se slavi,
vse nej preje ...
-
K Tvým narozeninám......milá, Ti přej vše nej, nej, aby jsi šťastná byla, hodně zdravíčka na to občas lahvička, ať Ti vínečko chutná to věc je nutná.Ať máš stále dobrou náladu, ať úsměv máš stále na tváři ˇaž každé ráno jen pro Tebe sluníčko zazáří, ať jen pro Tebe kytičky kvetou, to vše Ti přeji jednou větou!!!
-
Chci k narozeninam Ti blahoprat,
co bych Ti tak mela ze srdce prat?
At stale Ti preje stesti,
proto Ti moc drzim pesti,
take mnoho lasky, zdravi k tomu,
at se vzdy moc tesis domu,
pro radost nekolik kyticek,
kolem par hodnych lidicek,
at Ti srdicko laskou hreje,
to vsechno Ti uprimne preje.
-
Kdo dnes z dortu sfoukne svicky
a vsichni mu budou prat?
Jeden prima kluk, kteryho ma kazdy rad!
Tak vsechno nejlepsi k narozeninam.
-
Dnes se slavi den vyznamny,
at mas k nemu dort poradny.
Lasku stesti, hodne zdravi,
splneni vsech tajnych prani.
To vse a jeste vice
ti preje mala pekelnice. :-)
-

Estragon

24. února 2008 v 19:14 | MisulaW |  bylinky
Estragon - příjemně voní, má kořenitě natrpklou chuť. Důležitá součást bearnaiské a holandské omáčky. Přidává se do polévek, k rybám, masům či do nádivky pečeného kuřete.

Britské kočky

24. února 2008 v 19:03 | MisulaW |  kočky
Standard britské kočky:
Původ - Britské kočky jako plemeno vznikly kolem roku 1900 ve Velké Británii. Domácí krátkosrsté kočky zde chovatelé křížily s tehdejšími předchůdci perských koček. Zpočátku bylo plemeno chováno pouze v barvě modré.
Zatím se chovatelé v Evropě také pokoušeli o vyšlechtění krátkosrsté mohutné kočky, ale tady se kočka v podstatě stejného vzhledu jmenovala evropská krátkosrstá.K tomuto šlěchtění používali také angorské kočky a předchůdce dnešních peršanek Aby byl kolem tohoto plemene ještě větší zmatek, chovatelé ve Skandinávii chovali také evropské krátkosrsté kočky, které ale odpovídali úplně jinému standardu než kočky evopské např. v Německu nebo Nizozemí. Nakonec přece jen došlo k uspořádání tohoto chaosu a evropskými kočkami se od 1.1.1982 nazývají kočky, které odpovídají evropským kočkám ze Skandinávie a mohutnější podsaditější kočky z pevniny byly zařazeny do plemene britských koček.
modrá Phoebe( m:Hermína, o: Theodor)
Ještě i dnes se občas používají perské kočky v chovu britských koček pro udržení typu. Těmto křížením také britské kočky vděčí za mnoho nových barev, ve kterých se nyní chovají. Nedávno byly uznány i britské kočky s odznaky (tzn. kočky ve stejném vybarvení jako siamky). Není výjimkou se dnes setkat na výstavě s britkou v barvě lilové, čokoládové, činčila, mramorované nebo stříbřité. A podle znalců se můžeme těšit na další barvy.
Povaha - Kočky tohoto plemene jsou známy svou vyrovnanou a příjemnou povahou. Jsou snášenlivé, přátelské a mají velkou schopnost se přizpůsobit. Dospělé kočky jsou méně aktivní a nedávají svou přítomnostu v bytě tolik najevo, jako malé kotě. Není v jejich povaze se dožadovat pozornosti. Protože jsou velmi dobromyslné, vychází většina z nich i s dětmi. Předpokladem ovšem je dobrá socializace kotěte, to znamená, že od malička musí vyrůstat ve středu rodiny ve společnosti lidí.
Nelly - čtyři roky
Tělo - od obyčejných krátkosrstých domácích koček se odlišuje kvalitou srsti a stavbou těla, které je mohutné dobře osvalené, s širokým hrudníkem a krátkými osvalenými zády. Britka má být středně velká až velká, nohy jsou poměrně krátké s mohutnými tlapkami, Silný ocas je krátký až středně dlouhý s kulatou špičkou. Celkově musí působit podsaditě.
Hlava - vypadá velmi masivně, je kulatá s plnými tvářemi a širokou lebkou.
Krk je krátký, svalnatý. Malé uši, zakulacené. Oči velké, kulaté, mohou mít různé barvy v závislosti na barvě srsti. široký nos je krátký a rovný. Brada je mohutná a dobře vyvinutá. Dospělí kocouři mají masivnější hlavu a tzv. "kocouří tváře".
Srst - Hustá, silná, pružná, mírně odstávající.
Barvy - Britské kočby se mohou vyskytovat v mnoha barvách nejznámější je asi modrá, ale známe i černou, bílou, krémovou, modrokrémovou, želvovinovou, lilovou, čokoládovou, kočky bikolor a trikolor, se stříbřitostí a s tabby kresbou.

Blíže Vás seznámím s popisem barev, které se u našich odchovaných koťátek mohou vyskytnout a ostatních plných barev tzv. solid nebo také self colour
Černá BRI n - ideální je, pokud je tato barva sytá tmavá havraní čerň až ke kořínkům chlupů. Bez rezavého nebo našedlého nádechu. U koťat se toleruje šedá podsada nebo černá barva nemusí být stejnoměrná, v dospělosti se tyto nedostatky většinou vybarví..
Tuto barvu si můžete prohlédnout na fotografiích černých koček.
Modrá BRI a - je asi nejznámější a nejpopulárnější barvou u britských koček. Chovatelé jí sice od nepaměti říkají modrá, ale laik ji vidí jako šedou. Nežádoucí je tmavý odstín, ceněna je světlá holubí šeď. Nos a polštářky prstů jsou šedé.
S modrou barvou se můžete seznámit na stránkách Theodora, Rebeky nebo Esterky, Elisabeth a Judity.
Čokoládová BRI b - žádoucí je čokoládově hnědý odstín beze stop rezavé a zašedlé. Nos i polštářky prstů jsou tmavě hnědé. Tuto barvu však koťátka narozená u nás mít nemohou.
Lilová BRI c - spolu s hnědou je to u britských koček nová barva. Žádoucí je světlý odstín hnědobéžové barvy. Nos je v odstínu světle hnědé s narůžovělým nádechem.
V této barvě je náš kocour Samuel.
Bílá BRI w - požaduje se čistě bílá barva bez nažloutlého nádechu. Koťata se rodí s barevnou skvrnou na hlavičce, která do dospělosti zmizí. Podle barvy těchto skvrn můžeme odhadnout, kterou barvu, kromě bílé bude kočka předávat svým potomkům.
Tato barva se ještě dále dělí na skupiny podle barvy očí: obě oči mohou být oranžové (BRI w 62), nebo obě modré (BRI w 61) nebo jedno oko modré a druhé oranžové (BRI w 63).
Kočičku této barvy si můžete prohlédnou na stránce Nellinky.
Červená BRI d - vyžaduje se sytý oranžový až mahagonový odstín. Tato barva je chovatelsky náročná. Problém je v tom, že u této barvy je velmi nesnadné odchovat jedince, který by neměl v srsti více či méně patrné mramorování nebo tečkování. Dědičnost červené barvy je vázána na pohlaví. Červená koťátka se u nás nerodí, ale prohlédnout si je můžete na stránce červených a krémových koček.
Krémová BRI e - žádoucí je pastelový krémový tón a probarvení chlupu až ke kůži. I Tato barva je dědičná v závislosti na pohlaví a jsou stejné komplikace se znatelnou kresbou, jako u červených koček. Podrobnosti najdete na jejich stránce.
Želvovinová (nebo také tortie) - je to barva, která se také počítá do skupiny plných barev. I přes to, že ji tvoří melír (promíchání) černých a červených skvrn. Tato barva se stejně jako červená dědí v závislosti na pohlaví a mohou ji mít jen kočky, ne kocouři. Kromě černě želvovinové BRI f, známe i modře želvovinovou BRI g, čokoládově želvovinovou BRI h a lilově želvovinovou BRI j. U všech barev platí, že ji mohou mít jen kočky a vždy musí být co nejjemněji promelírovaná, nejsou žádoucí velké červené nebo krémové plochy. Černá a čokoládová je promíchaná s červenou, modrá a lilová s krémovou barvou. Tuto barvu si můžete prohlédnout na stránce Amandy.
U nás se mohou narodit jen kočičky v modře nebo lilově želvovinové barvě.
Oči musí být u těchto barev britských koček vždy měděné nebo oranžové, beze stopy zelené.
Nejsou povoleny bílé skvrnky ani promísení srsti jednotlivými bílými chlupy.
Dvoubarevné britské kočky jsou velmi atraktivním zbarvením. Podle poměru bílé a druhé barvy rozlišujeme několik typů dvoubarevných koček. Bikolor 03 - požaduje se minimálně polovina a maximálně dvě třetiny plné barvy. Ideální je pokud je rozložení barev pravidelné a vyvážené na levé i pravé polovině těla. Ale tomuto ideálu odpovídá jen velmi málo koček. Dále známe vybarvení harlekýn 02, kdy je barevná minimálně pětina a maximálně polovina těla a van 01, kde je barva soustředěna jen na hlavě a ocase a je povoleno několik malých skvrn na těle. U všech dvoubarevných koček platí, že barevné a bílé plochy musí být jasně ohraničeny a odděleny od sebe. Dvoubarevné kočky se mohou vyskytovat ve všech shora uvedených barvách, barva oka musí měděná nebo oranžová. Dvoubarevná koťátka narozená u nás mohou být jen černobílá, modrobílá, lilovobílá nebo krémovobílí kocourci. Bikolor, harlekýn i van.
Na dvoubarevnou kočičku se můžete podívat na stránce Meggie, Agáty nebo Debbie.
Tříbarevné britské kočky, jsou vlastně želvovinové kočky s bílou skvrnitostí. Na rozdíl od želvovinových koček bez bílé, je tato varieta charakteristická tím, že černá a červená nejsou promelírované ale tvoří větší ohraničené skvrny. Jinak poměr bílé a barevné je rozlišen stejně jako z dvoubarevných 01, 02, 03. Označení modře želvovinové kočky s bílou , potom vypadá: BRI b 03. A zase platí, že dědičnost této barvy je vázána na pohlaví a rodí se jen kočičky. Barva nosu a polštářků prstů u dvoubarevných a tříbarevných koček závisí na tom, zda by na tomto místě byla bílá nebo barevná skvrna. Pak je nos růžový u bílé, nebo barevný podle příslušné barvy. U nás se mohou narodit jen kočičky modře želvovinové a lilově želvovinové s bílou.
Foto této barvy najdete na stránce Hannelky nebo červených koček.
STAŽENO...

JAk čistit koně?? -3.lekce

24. února 2008 v 19:00 | MisulaW |  koně
hříva + kštice
- protrháváme je speciálním hřebínkem
- hříva rostoucí v místech, kde leží nátylník uzdečky, se většinou stříhá nakrátko
správná délka: asi na jednu šířku dlaně
ohon
- čas od času se zastříhne spodek, když je ohon příliš dlouhý a při každém čištění by se měl rozčesat
kopyta
- po oschnutí se potře stěna, chodidlo a rohová střelka nesoleným tukem nebo vazelínou, aby se zabránilo unikání vlhkosti z kopyta a přílišnému vyschnutí kopytního rohu
kontrola kopyta: každých 4 - 6 týdnů
HŘBÍLKEM pořádně koně vydrhnem a tím ho i namasírujem. Pokud máte gumové, musí se kontrolovat jestli není už moc špinavé a v tomto případě ho oprášit a vyčistit

Všemožné vtípečky

24. února 2008 v 18:52 | MisulaW |  vtípky a vtipy
"Pane vrchní, dal bych si biftek."
"Nemáme."
"Tak řízek."
"Nemáme."
"Tak omeletu."
"Také nemáme."
"V tom případě mi podejte můj kabát."
"Bohužel, ten už také nemáme!" * Synáček se ptá: "Tatínku, je Tichý oceán opravdu celý den tichý?"
"Prosím Tě zeptej se mě na něco chytřejšího."
"Tak tedy: na co zemřelo Mrtvé moře?" * Učitel napsal žákovi do žákovské knížky »Smrdí, umývat.« Otec odepsal: »Učit, nečuchat!« * "Přemýšlel jsi někdy o tom, co bys dělal, kdybys měl plat jako předseda vlády?"
"To ne, ale přemýšlel jsem, co by asi dělal premiér, kdyby měl plat jako já." *

Mixík

24. února 2008 v 18:44 | MisulaW |  manga/ manga obrázky

MAdagaskar a jeho hlášenky

24. února 2008 v 18:40 | MisulaW |  Hlášky z filmů!
Melman: Viděl jsem šestadvacet bezostyštyšných porušení hygieny...
Marty: Já tuhle zahradu miluju, je tady parádní prča!
Melman: Sedmadvacet!
-------------------
Morris: Téda! Ty máš ale zubiska!
-------------------
Glorie: Ale tohle nejsou lidi, to jsou zvířata.
Melman: Kalifornský kabrňáci, kámo.
------------------
Melmen: Hele, bando, maj tady takový žůžo miniumyvadýlka a taky mentolky!
------------------
Jelimán: Vidíš Morrisi, pan Alex svého přítele čistí. Je to okavidně laskavý a milující tvor. Jak zrovna z něho můžeš mít husí kůži? Koukni na něj, je tak milý a heboučký.
Morris: No, podle mě ho teda nečistil, Jelimáne. Mě to přišlo spíš jako by ho chutnal.
Jelimán: Jak je libo, to je jedno, to je mi fuk.
------------------
kápo: Zavři oči.
Alex: A musím?
kápo: No tak dělej.
Alex: Mám je zavřené.
kápo: Pořádně.
Alex: Tak je to lepší?
kápo: Nedívej se.
Alex: Vždyť ani nemůžu.

-------------------
Rico: Kapitáne? Řekneme jim, že nám došlo palivo?
kápo: Usmívejte se a mávejte, chlapci. Usmívejte se a mávejte.
-------------------
Alex: Říkal Hlavní nádraží, nebo hlavně nedráždi?
-------------------
kápo: Úsměv a mávat, hoši. Úsměv a mávat. Kowalski, podej hlášení.
Kowalski: Jsme sto padesát metrů od hlavní stoky.
kápo: A špatné zprávy?
Kowalski: Rupla nám i poslední lopata.
kápo: Dobře. Ricco! Ty děláš zásobovače - potřebujeme lopaty. Najdi víc dřívek od nanuků. Nechci riskovat další zával.
tučnák: A já, kápo?
kápo: Ty musíš vypadat mile, až k sežrání. Dneska provedeme operaci Kramle.
--------------------
Morris: Představuji vám velkoúžasnolepého krále Jelimána, všech lemurů samozvaného pána a tak dál, hurá lemra!

únor 2008

17. února 2008 v 17:42 | lenasik |  téma měsíce
Vegetariánství
Slovo vegetarianismus pochází z latinského slova vegetabilis - rostliny a vegetare - růst, rozvíjet se. Vegetus v latině znamená svěží, zdravý.
Vegetarismus je tak starý jako lidstvo samo. Na zeměkouli byla místa, kde se lidé živili masem, ale byly i země, kde se lidé živili jen ovocem, zeleninou, zrním. Ve všech kulturách a civilizacích byli filozofové, lékaři i kněží, kteří propagovali a sami přísně dodržovali vegetariánský způsob života. Vegetarismus byl u kolébky lidského pokolení, jako biologicky nejpřirozenější soustava výživy pro člověka. Nalézáme jej nejvíce u národů východu a jihu, zatímco na severu Eskymáci se živí jen masem a tukem zvířat a ryb (nízký průměr života).
Vegetarismus přišel do Evropy v antických dobách pravděpodobně z Asie - od brahmínů, jogínů, buddhistů a vyznavačů Zoroastra. Již je tomu 5 - 6 tisíc let, kdy kněží v Egyptě nejídali maso, neboť rozdělovali pokrmy na čisté a nečisté. Mrtvoly zvířat byly nečisté a proto nebylo možné se jich dotýkat. Tacit a Miletu se zmiňují o tom, že obyvatelé severní části Řecka - Trákie (čistý kraj) vůbec nejedli maso a byli známí svým zdravím. Ve své současné nové formě se vegetarismus rozvinoval v Anglii - již v prvé polovině 19. století - dovezený z Indie. V roce 1847 vznikla první britská vegetariánská společnost, která vytvořila i současné slovo - vegetarián.

České celebrity

17. února 2008 v 17:39 | lenasik |  foto celebrit
Leoš Mareš
Rybová
Vrabčák
Roman Zach
Zlata Adamovská
Gita Petrová
Lucie Vondráčková

Kristinka//text

17. února 2008 v 17:35 | lenasik |  písničky
Kristínka by mala dnes už o dva roky dlhšie vlasy
a plač mi skáče do slov vieš, keď zas a znova premietam si
ako visí prichytená v trhlinách vysokýh brál
nikto nezachytí tvoje laná, keď sa zrútiš z kolmých skál

Bol som pri nej dole hneď kým jej výkrik doznel v ozvenách
a za viečkami našiel tlieť dve zľaknuté svetielka
čo sa robí v mojich žilách o to sa nik nestaral
nikto nezachytí tvoje laná, keď sa zrútiš z kolmých skál


Spíš Kristínka snáď len spíš, neverím poď a vstaň
ten pád bol možno len klam, spíš Kristínka snáď len spíš
ty musíš hore ísť k oblakom sme už len na dotyk
ty si jediná z nás tak blízko pri oblakoch

Vydýchla mi v náručí, odvtedy sa podvádzam
že Kristínka snáď iba spí, že ticho za ňu rozpráva
Tak sa platí za to, že mladá chcela vidieť z výšky brál
nikto nezachytí tvoje laná, keď sa zrútiš z kolmých skál

Láska je tu s nami/ text

17. února 2008 v 17:34 písničky
Ami F Dmi G
1. Kadekto súťaží o rýchlejší úder
C F Dmi G
Zbitý a bez lásky ťažko niekto zmúdrel
Ami F Dmi G7
Povolte myšlienky zovreté do pästí

F G C Ami
R. Láska je tu s vami, buďte s ňou
F G C C7
Láska je tu s nami, buďme s ňou
F G C Ami
Láska je tu s vami, buďte s ňou
Dmi G
Chce sa nás dotknúť

2. Kadekto hovorí, je to zlé a vie čím
Láska však vraví že niet sa z čoho liečiť
Povolte myšlienky zovreté do pästí
R.

3. Veď láska nenosí nikdy žiaden nápis
Rozdá sa pre všetkých s tým sa darmo trápiš
Povolte myšlienky zovreté do pästí
R.