Únor 2007

5 všemožných vtípků

23. února 2007 v 18:24 | Lenasik |  vtípky a vtipy
Zastaví kamion na červenou, ke dvířkům doběhne blondýna a zaťuká na okénko. Řidič ho stáhne a blondýna na něj: ˝Jmenuju se Marie, jedu za váma a ztrácíte náklad.˝ Řidič zakroutí hlavou, padne zelená. Na příští křižovatce se scéna opakuje. Na třetí červené to řidič už nevydrží, vyskočí z náklaďáku, zaťuká na okénko auta blondýnky a když ho blondýna stáhne, tak řekne: ˝Já jsem nějakej Karel, je zima, jsme v Liberci a já sypu sůl na silnici.
*
Do zverimexu vrazí rozčilený muž s ledním medvědem na vodítku: ˝ Kde je ten hajzl?˝
˝Který˝, ptá se prodavačka.
˝Ten co mi před rokem prodával bílého křečka˝!
*
Sedí Busch a Blairem v kavárně u stolu a povídají si. Přistoupí k nim mladý muž a ptá se:˝Co budete pánové dělat v tom Afghánistánu?˝
Bush mu odpoví:˝Zmasakrujeme tři milióny Afghánců a jednoho popeláře.˝
˝Proboha, proč popeláře?˝
Bush se nakloní k Blairovi a řekne:˝Já ti říkal, že o Afghánce se nikdo starat nebude!˝
*
Učitel vykládal svým žákům o dobrých mravech a ptal se jednoho po druhém: ˝Tak Michale, kdybyste byl na schůzce s děvčetem, seděli byste v restauraci. Jak byste jí řekl, že potřebujete na toaletu?˝
˝No, tak já bych ji řekl, počkej, musím se jít vyčůrat.˝
˝No, to by ale bylo velice nezdvořilé, řekl bych i hrubé, že? Co vy Jane, co byste řekl vy?˝ ˝No, tak já bych rekl. Omlouvám se, ale opravdu musím na záchod˝
˝Tak to už je o hodně lepší, ale přeci jenom, není vhodné používat slovo záchod u stolu, že? A co vy Petře, jak byste se zachoval vy?˝
˝Řekl bych. Miláčku prosím Tě, můžeš mně na chvilku omluvit? Musím si jít potřást rukou s mým velice dobrým přítelem, se kterým se, jak doufam, po večeři seznámíš.˝
*
Kdo má větší cenu? Muž nebo žena? Jednoznačně žena.
Proč?
Muž - 2 vejce = 6 Kč, 1 párek = 10 Kč
Žena- jedna koza = 1500 Kč, druhá koza= 1500 Kč a bobr je chráněný zákonem (cena nevyčíslitelná).

Básničky SMS

23. února 2007 v 18:13 | Lenasik |  básničky k narozeninám
Koťátko, přeju Ti oceán zdraví, moře lásky, řeku přátelství, potok dobré nálady, fontánu štěstí, vodopád sexu, déšť něhy, pramen touhy a jen kapičku zklamání... Vodu mám ráda, ale Tebe miluju mnohem víc!!! :)
*
K Tvým narozeninám Ti přeji vše, co si můžeš přát. Snad princeznu z pohádky, snad nejkrásnější hrad. Přeji Ti štěstí plný klín, ne, neříkej, že chceš mnohem míň. Přeji Ti, aby ses jen smál/a a smutek nikdy nepoznal/a. Abys vždy lásku v srdci měl/a a pisatele tohoto si občas připoměl.
*
(jméno) slaví (počet let) rok, přejeme jí pevný krok. Správnou míru podrážky, ať pak řeže zatáčky. Bez úrazů, ran a pádů… ať má nad svým tělem vládu. K tomu úsměv na tváři, ať vždy krásně zazáří. Když se na ni podíváte, ať z ní radost všichni máte…(múza už mě opustila - škoda). Krásné(počet let) narozeniny.
*
K Tvým narozeninám Ti přeji vše, co si můžeš přát. Snad princeznu z pohádky, snad nejkrásnější hrad. Přeji Ti štěstí plný klín, ne, neříkej, že chceš mnohem míň. Přeji Ti, aby ses jen smál/a a smutek nikdy nepoznal/a. Abys vždy lásku v srdci měl/a a pisatele tohoto si občas připoměl.
(jméno) slaví (počet let) rok, přejeme jí pevný krok. Správnou míru podrážky, ať pak řeže zatáčky. Bez úrazů, ran a pádů… ať má nad svým tělem vládu. K tomu úsměv na tváři, ať vždy krásně zazáří. Když se na ni podíváte, ať z ní radost všichni máte…(múza už mě opustila - škoda). Krásné(počet let) narozeniny.
*
Chci Ti přát to, co se přává, neboť múza mi dnes nedává…SMSky krátké jsou, přání se sem nevejdou… až se múza objeví, možná mi zas napoví, cože se to vlastně přává a pomocí veršů dává. Až mě múza políbí, mozek se mi rozsvítí a já budu s láskou přát, to co přává, kdo má rád… Krásné narozeniny Ti přeje ...
*
Jak ráda bych před tebou s kyticí růží stála a vše nejlepší z celého srdce přála. Dnes je Ti těch .... krásných let a máš před sebou celý svět. Abys vždy hodná, milá byla, jak v pohádkové knížce víla. Všechny tvé neúspěchy budou zmrazeny a do vody hozeny, ať nepoznáš co je lásky klam, to Ti přeji k narozeninám a ještě jen dvě slova: buď štastná - to je to jediné, co ti může život dát. To a mnohem víc ti přeje...
!!!Stáhnuto!!!


básmičky na dobrou noc

20. února 2007 v 13:58 | Lenasik |  básničky pro zamilované
Pokojem zakrouží večerní vánek,
Cítím, že na mě již jde spánek.
Přemýšlím a vzpomínám,
svíčku tiše zhasínám.
Přeji krásné sny všem lidem,
Spi sladce a hlavně s klidem...
*
Když vyšla první hvězda,
žádný sen se Ti nezdál.
Když noc vkročí k nám, na zem,
Vzpomeneš si, že tu taky jsem.
Až kolem rozline se tma,
Přeji jen,
Ať se Ti něco pěkného zdá...
*
Květy růží opadají,
lidé si jen nadávají.
Poslední paprsek jako dotek něhy,
zapadá za obzor část něčí touhy.
Slzy dolů lící kanou
Proč se hezké věci ošklivými stanou?

Téma měsíce:únor 2007

20. února 2007 v 13:43 | Lenasik |  téma měsíce
Maxík, náš malý velký kocouř, naše zlatíčko, naše všechno. Co všechno ho za ty roky s námi potkalo, co všechno jsme prožili. Nemá to hošík zas tak jednoduché.

Měla jsem už hotový začátek Maxíkova cestování, ale po pročítání příspěvků v diskusním fóru jsme se rozhodla vše trochu změnit.

Maxík je opravdu hodný kocourek. Je to kocourek, který si velmi těžko zvyká na nová místa. Prvně nám kocourka hlídala teta, pak jsme se rozhodli, že ho necháme samotného, když se jednalo jen o jednu noc. To asi bylo dobré řešení. Když odjíždím někam na týden, přichází kamarádka, 1-2x denně.

Jednou se mnou Maxík také strávil týden v Praze. Tam jsem však s ním byla i já, tak návštěvu celkem snášel. Veliká návštěva se konala v roce 2005, kdy strávil 5 týdnů u Terky a Aliho. Byl většinou ukrytý ve skříni. Bohužel musím přiznat, že po mém návratu k Terce neprojevoval nějakou zvláštní radost. Teprve doma, když poznal, že je opravdu doma, tak mě mohl umazlit. A tehdy také ze sebe vymáčkl značkovací puch. Nevím, jak se mu to podařilo, ale bylo to strašné. Tu kocouří vůni nešlo ničím přebít.

Loni v létě jste mohli číst příběhy Vetřelců. To bylo pro Maxíka velmi těžké období. Měl z Vetřelců hrůzu a zpočátku strachy zvracel. Byli u nás na návštěvě více než tři měsíce. Nakonec se k Vetřelcům choval i trochu jako chůva a pomalu jsme se smiřovali (já a Maxík), že s námi zůstane Agi.

Teď je Maxík se mnou ve Švýcarsku. Po cestě se choval jako vzorný kocourek a tady se tak chová stále. Je skoro celý den sám a přitom nic nevyvádí. Je fakt, že jsem musela skříň polepit šustivým igelitem a odnést ratanové křeslo, ale to není chyba Maxíka. Je zvyklý si brousit drápky o dřevo a přírodní materiály. Nevymýšlí nic, jak by se mi pomstil za to, že jsem ho přivlekla sem, a za to, že je celý den doma sám. A to ještě prožívá stres kdykoliv jde někdo dolů po schodech. To seskakuje se skříně z schovává se pod postel. Ale neprovádí žádné naschvály. Za to ho pouštím ven a hlídám ho, protože na svých průzkumech není příliš odvážný.
Stahnuto!!!!!!!!

basničky

19. února 2007 v 17:36 | MisulaW |  básničky pro zamilované
VZPOMÍNKA
Když zapadají červánky, na očích mám modlánky. Myslím na svou lásku. Neměla jsem tě v sázku! Z nebe spadla hvězdička do našeho nebíčka, kde jsme se dnes sejít měli, ale a sebe jsme zapomněli.
Pro velmi zamilovaný pár.
Rty Tvé mě něžně probudí
řeknou víc než slova,
dech mé tváře pohladí,
ty usměješ se znova.
Slunce vlasy prozáří,
ramena mi hladíš,
ležím na tvém polštáři,
Ty ranní kávu sladíš.
V očích září hvězdičky,
na rtech úsměv hraje,
ruce jak dvě bludičky,
tělo mé hned taje.

1. část

16. února 2007 v 19:54 | MisulaW |  bylinky
Ahojík Lidišky!!!
Tady bude každý měsíc jedna bylina půjde to podle abecedy!!
První je Bez černý...

Latinský název

Sambucus nigra L. (Caprifoliaceae)

Lidové názvy

chebz, bezinky, smradinky, kozinky, kosmatice, bez psí, bzí, bzina

Sbíraná část

květ se stopkou, plod bez stopky (Sambuci flos cum stipite, Sambuci fructus sine stipite)

Použití

Diaforetikum (podporuje pocení), diuretikum; ke kloktání a výplachům úst při angíně, faryngitidě, stomatitidě. Droga se používá jako potopudný prostředek při nemocech z nachlazení, jako močopudný prostředek (zejména v dětské praxi a při léčbě seniorů) a ke zvýšení tvorby mléka u kojících žen. Zevně (ve formě filtrovaného nálevu) se uplatňují při zánětech spojivek a ústní sliznice.

Obsahové látky

Květy Flavonoidy (rutin, isoquercitrin), deriváty kys. kávové, silice (triterpeny), mastné kyseliny, Plody Flavonoidy, org. kyseliny (jablečná, citronová), sacharidy, silice, semena obsahují kyanogenní glykosidy.

Doba sběru

květ-květen-červen, plod-srpen-září

Charakteristika

Usušený květ nebo květenství. Zralý plod. Květ je pětičetný o průměru asi 5 mm, krátce stopkatý. Kalich je malý, s pěti ušty; koruna je kolovitá, světle žlutá; široce oválné korunní lístky jsou na bázi srostlé. Nitky světle žlutých tyčinek se střídají s korunními lístky. Koruna se vyskytuje často samostatně nebo spolu s tyčinkami, které jsou k bázi koruny přirostlé. Semeník je spodní, trojpouzdrý, s přisedlou, trojlaločnou bliznou.

Sušení, sesychací poměr

Aby květ nezhnědl, je třeba ho usišit v co nejkratší době. Nejlépe se suší zavěšený na provaze v průvanu nebo rozprostřený na čistém papíru či sítu (květem dolů a stopkou nahoru) v dobře větrané místnosti či u kamen nebo topení. Nikdy květ nesušíme na přímém slunci. Pokud použijeme teplo umělé, nesmí teplota přesáhnout 40 °C. Správně usušené bezové květy mají světle žlutou barvu a typickou příjemnou vůni. Hnědé či zatuchlé odstraňujeme. Po usušení chráníme před vlhkem - stačí i jeden deštivý den a usušený květ zpátky přijímá vlhkost. Při druhem dosoušení většinou ztrácí původní barvu, hnědne, a tím se stává bezcenným. Balíme do papírových pytlů. Plod - sušíme i se stopkou na slunci nebo uměle při teplotě do 50 °C (pozor na připálení). Bezinky sušíme buď rozvěšené na provazech, nebo je rozkládáme na drátěná síta či lístky. Po usišení je třeba plody přečistit na sítech a odstopkovat. Při trhání bezinek bez stopky plod při sušení pouští šťávu a znesnadňujesušení. Správně usušené bezinky se neslepují a nebarví ruce. Příměs stopek je nežádoucí. Plody bezu balíme do pevných papírových obalů. Sesychací poměr: květ 6 : 1, plod 8 : 1

1. Fázeee

16. února 2007 v 15:17 | MisulaW |  legrační obrázky
Bojím, bojím hororu!!! :D
Menší výlet!!! :D
Zašli si jen na cigárko!!!:D
Vyrostl nám sameček!!! Super! :D
Asi se to tak hraje v Rusku!!! :D
To je frajer co??!!!???:D
MNo ale to je ožrala!!! :D
Velký plavec!!! :D
Takový plot mít, tak si hvízdám!!! :D
Co to tam asi má???:D
Tyto obrázky jsou stažené všude moožně!
Obrázků mám ještě dost ještě brzy dodáme nebojte!!!